fbpx

O preukaze ITIC - ITIC

Čo je preukaz ITIC?

ITIC – MEZDINÁRODNÝ IDENTIFIKAČNÝ PREUKAZ UČITEĽA – oprávňuje svojho držiteľa na využívanie tisícov učiteľských zliav a výhod. ITIC je určený učiteľom, majstrom, trenérom, špeciálnym pedagógom, odborným zamestnancom a mnohým ďalším výchovno-vzdelávacím pracovníkom pôsobiacim v širokej škále výchovných či vzdelávacích zariadení, pričom pedagogické vzdelanie nie je rozhodujúce. Rozhodujúci je uväzok. Viac o nároku na preukaz ITIC nájdete tu.

Čipový preukaz ITIC – vydávajú svojim pedagógom tieto základné a stredné školy a tieto vysoké školy a univerzity a dá sa využiť v školských systémoch, napr. na dochádzku, stravovanie a pod. Pokiaľ na niektorej z týchto škôl učíte, môžete si preukaz ITIC objednať a vyzdvihnúť priamo na škole. 

Nečipový preukaz ITIC klasik – ak ste svoju školu v zozname nenašli, môžete si jednoducho a rýchlo kúpiť preukaz ITIC klasik (bez čipu) v našom eshope. Záleží už len na vás, či dáte prednosť klasickému plastovému preukazu alebo eko verzii preukazu ITIC v mobile. Cena preukazu na rok (365 dní od zakúpenia) je 13€.

Pre koho je preukaz ITIC určený? 

Podmienky nároku na preukaz ITIC si prečítajte tu.

Aké výhody vám ITIC poskytuje?

Benefity, zľavy a výhody na viac ako 1300 miestach po celom Slovensku + tisíce zliav v zahraničí.

Zľava na výhodný študentský paušál od Orangeu, zľavy na nákup oblečenia, zľavy na návštevu pamiatok, múzeí a galérií, zľavy v kinách, zľava na skipasy, cestovné poistenie a desiatky ďalších.

Úplný zoznam zliav a výhod podľa kategórií nájdete TU

Množstvo zliav v zahraničí

Preukaz ITIC je medzinárodný, preto s ním máte nárok na zľavy v rôznych krajinách, napr. v Čechách, Maďarsku, Litve, Nórsku, Srbsku, Taliansku a vmnohých ďalších. ITIC sa najčastejšie využíva na zľavy v ubytovaní, návštevy pamiatok, múzeí, galérií, jedlo a pod.

Databázu zliav v zahraničí nájdete TU. 

Študentský paušál prístupný pre učiteľov

Paušál je ideálnou kombináciou dát, neobmedzených volaní a ďalších výhod s vynikajúcim pokrytím po celom Slovensku vďaka operátorovi Orange.

Zistite všetky výhody paušálu – kliknite SEM.

Potvrdenie o štatúte učiteľa

Preukaz ITIC oficiálne potvrdzuje váš štatút učiteľa, a to po celom svete. Môžete sa ním kdekoľvek preukázať.

Cestovné poistenie istotka!

Cestovné poistenie istotka! od Union Poisťovne je poistením, za ktoré zaplatíte len raz, no platí celý rok! Stojí len 13,50 eur.

Viac info nájdete TU.

Prístupová čipová karta/ karta na stravu

V prípade, že máte preukaz s čipom, je možné ho využívať aj na evidenicu dochádzky alebo umožňovanie prístupu do budov a priestorov školy. Podmienkou je, že škola má zakúpený dochádzkový alebo prístupový systém, v rámci ktorého je možné použiť čipové preukazy.

Vďaka čipu v preukaze je možné preukaz využívať aj ako elektronický stravný lístok. Podmienkou je, že škola má zakúpený stravovací systém, v rámci ktorého je možné použiť čipové preukazy.

Preukaz do knižnice

Preukaz je možné používať aj ako identifikačný preukaz čitateľa vo vedeckých a univerzitných knižniciach, takže nie je potrebné platiť za knižničný preukaz.

Ďalšie otázky?

Ak máte ďalšie otázky, pozrite sa prosím najprv na najčastejšie otázky.

Pre ďalšie informácie sa prosím pozrite do sekcie kontakty.

PRIHLÁSENIE SA DO ITIC KONTA »