fbpx

Časté otázky - ITIC

Často kladené otázky

Komu je preukaz určený a čo potrebujem k jeho vybaveniu?

Držiteľom preukazu ITIC môže byť pedagogický (odborný) pracovník (učiteľ, majster odbornej výchovy, vychovávateľ, pedagogický asistent, zahraničný lektor, tréner športovej školy alebo športovej triedy, korepetítor, vedúci pedagogický zamestnanec), ktorý má pracovný úväzok zahŕňajúci priamu alebo nepriamu pedagogickú činnosť, ktorá súvisí so vzdelávaním a výučbou. Takýto pracovný úväzok musí mať pedagogický pracovník na škole, školskom zariadení (MŠ, ZŠ, SŠ, VŠ, ZUŠ, jazyková škola), ktoré je oficiálne akreditované MŠ SR, pričom musia byť splnené nasledovné podmienky:

  1. a) pracovník je v pracovnom pomere s úväzkom min. 18 hodín týždenne, alebo
  2. b) pracovník je na dôchodku s pracovným úväzkom v rozsahu minimálne 1 hodina týždenne, alebo
  3. c) pracovník je na materskej dovolenke, resp. rodičovskej dovolenke, pričom pred odchodom na materskú/rodičovskú dovolenku spĺňal podmienky na vystavenie preukazu ITIC uvedené v bode a)

Medzinárodný učiteľský identifikačný preukaz ITIC je jediný celosvetovo uznávaný doklad preukazujúci štatút učiteľa.

 

Na vystavenie preukazu ITIC je potrebné:

  • jedna fotografia rozmerov 28×34 mm
  • preukaz totožnosti
  • poplatok za vystavenie preukazu 10 €

Pre vystavenie preukazu ITIC už nepotrebujete žiadne potvrdenie od zamestnávateľa a preukaz Vám bude vystavený bez čakania.*

* V prípade, že nie je možné overiť štatút učiteľa na dostupných internetových stránkach, bude preukaz vystavený v priebehu 3 pracovných dní.

Čo mi medzinárodný preukaz ITIC ponúka?

Zľavy doma a v zahraničí na vstupnom do historických pamiatok, múzeí, kultúrnych a športových zariadení, na dopravu, cestovanie, ubytovanie, stravovanie či nákupy.

Komlexné cestovné poistenie do celého sveta za 13,50 € na celý rok. Viac informácií získate TU.

Aká je platnosť preukazu ITIC?

Preukaz ITIC klasik platí vždy 1 rok (365 dní) od dátumu vystavenia, čím sa mení pôvodná fixná platnosť preukazu do 31.12. na flexibilnú platnosť v závislosti od dátumu vystavenia. Napríklad preukaz vystavený 12.3.2019 bude platný do 11.3.2020.

Preukaz ITIC klasik sa obnovuje vydaním nového preukazu na základe objednávky obsahujúcej všetky náležitostí.

Ak tu odpoveď nebola spomenutá, pre pomoc s Vaším preukazom nám prosím napíšte či zavolajte. Pre viac informácií sa prosím pozrite do sekcie kontakty.

PRIHLÁSENIE SA DO ITIC KONTA »