fbpx

Udržateľný životný štýl s preukazom ITIC - ITIC

Udržateľný životný štýl s preukazom ITIC

#iticeko

Záujem žiť udržateľne, ekologicky a starať o svoje životné prostredie aj vlastné zdravie, sa medzi ľuďmi, a teda aj našimi držiteľmi preukazu ITIC ukazuje stále viac. Veľmi nás to teší, a aby sme to ešte viac podporili, v ITIC tíme sme sa rozhodli, že vytvoríme špeciálnu iniciatívu, resp. projekt, ktorý vyzdvihne práve výhody a zľavy preukazu ITIC, ktoré podporujú „eko“ životný štýl. Veríme, že ďalší partneri tejto iniciatívy nám budú pribúdať a my tak spoločne s našimi vami budeme môcť stále viac prispievať k starostlivosti o naše prostredie a celú planétu. Ak máte preukaz ITIC a chcete s ním žiť udržateľne, pozrite sa nižšie na naše tipy. Ak ste podnikateľ, ktorý podporuje udržateľný životný štýl, resp. ponúkate produkty z tejto kategórie, a chceli by ste poskytnúť nejaké výhody či zľavy pre držiteľov preukazov ISIC, neváhajte nás kontaktovať. 

Arriva bike Nitra

Jazdite po meste ekologicky a zdravo!

Jazdite na zdieľaných bicykloch Arriva bike v Nitre s preukazom ITIC až 15 minút zdarma v rámci jednej výpožičky denne. V Nitre nájdete až 70 zdieľaných bicyklov rozmiestnených na 14 výpožičných stanovištiach. Stiahnite si appku s názvom nextbike a vytvorte si užívateľské konto arriva bike. Ako na to? Navštívte www.arrivabike.sk, kde nájdete všetky dôležité informácie.

Od septembra 2021 ďalšia skvelá správa!

Všetci držitelia preukazu ITIC majú možnosť zakúpiť si ročné predplatné na arriva bike v Nitre so zľavou 20% a jazdiť tak na zdieľaných bicykloch v rámci predplatného zdarma počas jedného kalendárneho roka iba za 20 EUR. Stačí zadať číslo ITICu v užívateľskom konte arriva bike a kúpiť si zľavnené ročné predplatné.

A bicykle si môžete už vypožičiavať až na 37 stanovištiach v Nitre.

ZSE Zelená elektrina

Zelená elektrina  je vyrobená 100 % z obnoviteľných zdrojov energie ako sú slnko, vietor, voda, biomasa, geotermálna voda a ďalšie. Tieto zdroje energie sa prirodzene obnovujú, to znamená, že sú nevyčerpateľné a ekologické. Ak využívate Zelenú elektrinu, skutočne prispievate na ďalší rozvoj výroby elektriny z obnoviteľných zdrojov a aktívne sa podieľate na znižovaní negatívnych vplyvov činnosti človeka na globálnu klímu a na životné prostredie.

S preukazom ITIC máte za Zelenú elektrinu zľavu 30% z poplatku.

Bezobalovo – predajňa aj e-shop

Zakladateľka bezobalovo Andrea Šišmič na svojom webe píše: „Bolo leto 2018. Už dlhšie som sa intenzívne zaujímala o ekológiu a do nášho súkromného života zavádzala rôzne zelené návyky. Postupne som hľadala aj v rámci práce ekologickejšie alternatívy a cestičky, no časom som cítila, že to nestačí a potrebujem a chcem sa v živote posunúť. Rozhodla som sa zúročiť svoje dovtedajšie pracovné skúsenosti a priniesť Bratislave to, čo jej v tom čase tak veľmi chýbalo – plnohodnotný bezobalový obchod, kde si na jednom mieste viete kúpiť potraviny na váhu, čapovanú drogériu, lokálnu kozmetiku aj rôzne ekologické pomôcky a doplnky.“ Aktuálne už prevádzkuje nielen predajňu, ale aj e-shop, ktorý doručuje po celom Slovensku.

A my môžeme hrdo povedať, že dnes je bezobalovo už aj súčasťou našej ITIC EKO iniciatívy, a držitelia preukazov ITIC môžu v predajni v Bratislave, aj v e-shope bezobalovo nakupovať s ITIC zľavou.

Potraviny KRAJ

Stravovať sa zdravo, udržateľne a ekologicky môžete aj vďaka nákupom potravín v sieti predajní Kraj. Produkty v predajni sú označené rôznymi symbolmi, medzi ktorými sú aj symboly „EKO“ a „BIO“, takže budete presne vedieť, čo kupujete. Pán Stanislav Čajka, CEO, to pekne zhrnul: „Nájdete u nás výrobky od regionálnych dodávateľov zo Slovenska, zdravý sortiment (bio, raw, vegetariánske, vegánske či eko) vrátane výrobkov pre zákazníkov s potravinovou intoleranciou (bez lepku, bez laktózy, bez cukru) za primerané ceny, a to všetko pod jednou strechou.“ A ešte jeden tip – v potravinách Kraj je pultový predaj syrov, šunky, salámy, šalátov i mäsa – takže si môžete kúpiť presne toľko, koľko naozaj spotrebujete a vyhnete sa aj vákuovým plastovým obalom. Samozrejme, nezabudnite vždy využiť aj svoju ITIC zľavu.

Dedoles.sk

Na počiatku Dedoles príbehu stojí Jaroslav Chrapko, ktorý sa rozhodol začať podnikať online a predávať oblečenie, ktoré bude rešpektovať prírodu aj ľudí. Dnes Dedoles prináša svojim zákaznikom farebné vecičky pre veselší deň, počínajúc ponožkami a legínami, cez spodnú bielizeň, papuče a rúška, až po novinku masky na spanie. V roku 2018 Dedoles spustil eko iniciatívu Dedoles sadí les, ktorou prispieva k ochrane a výsadbe lesov. Aj Vy sa k nej môžete pri nákupe pripojiť cez tzv. Dedoles drobné. Pri každom nákupe na Dedoles môžete v poslednom kroku objednávky dobrovoľne zaokrúhliť jej hodnotu na najbližšie euro a všetky peniaze do posledného centa poputujú na projekty, ktoré podporujú výsadbu stromov, ochranu životného prostredia, sociálne slabších a  znevýhodnených ľudí. Vďaka Dedoles drobným zákazníci už prispeli na výsadbu takmer 80 000 stromov, podporili detský fond UNICEF v  boji s  detskou podvýživou či Svetovú zdravotnícku organizáciu WHO v  boji s  pandémiou COVID-19. Dedoles vyberá projekty, ktoré spĺňajú aspoň jeden z cieľov udržateľného rozvoja SDGsA ako inak, na dedoles.sk nakupujete s ITIC zľavou. ?

Alza.sk

Alza.sk je síce najväčší obchod s počítačmi a elektronikou, ale už dávno neponúkajú len tento tovar. Svoju ponuku neustále rozširujú, a navyše tiež hľadajú cesty, ako ľuďom priniesť aj produkty pre udržateľný životný štýl. Vyvinuli vlastnú značku ekologickej drogérie AlzaEco, v ponuke ktorej nájdete pracie prášky, pracie gély, aviváže, čistiace prostriedky na podlahy, okná i toalety, do kúpeľne aj do kuchyne, a tiež prípravky do umývačky. Táto drogéria sa vyrába v Českej republike, nie je testovaná na zvieratách, je samozrejme dermatologicky testovaná, obaly sú 100% recyklovateľné, je šetrná k prírode, a aj k peňaženke. A vy máte navyše na jej nákup ITIC zľavu. 

EKO verzia preukazu ITIC

Ak ešte nemáte preukaz ITIC a Vaša škola učiteľské preukazy ITIC nevydáva, ale Vy spĺňate všetky podmienky nároku na preukaz ITIC, a zároveň chcete žiť udržateľne, máme pre Vás elegantné riešenie. Je ním ekologická verzia preukazu ITIC, tzv. virtuálny preukaz alebo ITIC v mobile. Pri tejto verzii preukazu Vám nevyrobíme „plastovú kartičku“, ale všetko potrebné Vám zašleme e-mailom a svoj preukaz si aktivujete a následne budete pri uplatňovaní zliav zobrazovať v mobilnej aplikácii. Tým pádom budete šetriť životné prostredie, a ešte aj svoju peňaženku, keďže nebudete platiť poplatok za doručenie. Svoju EKO verziu preukazu ITIC si môžete objednať tu. Ak máte preukaz ITIC vydaný školou, pokojne môžete applikáciu využívať popri ňom (fyzický preukaz zatiaľ potrebujete napr. v systémoch školy alebo pre dopravcov).

Ďalší partneri #iticeko inciatívy už čoskoro.

PRIHLÁSENIE SA DO ITIC KONTA »